Da li sabotirate sebe?

Taca

ona, stara
Član
Zajednica nije merilo nas samih. Čovek treba da gaji svoju individualnost jer je u drugom slučaju sputan. Naravno, tako da ne šteti toj zajednici.
Najbanalniji primer je da imam pet banki i oću da nosim minić. Zajednica to svakako neće gledati blagonaklono. Ali meni je tako lepo i ne štetim ničim zajednici tako da baš me briga šta zajednica misli.
Sa druge strane, mnogo žena moje generacije neće ugađati sebi, iako im recimo lepo stoji mini. Da se ne zamere zajednici. To je sputavanje sebe. Sputavanje sebe je samodestrukcija.
Suviše sputavanja dovodi do nedostatka radosti, nedostatak radosti dovodi do nezadovoljstva, nezadovoljstvo dovodi do bolesti. Bolest dovodi do smrti.
Neću dumrem zato što neko misli da treba da nosim feredžu. 🙄
...al sam banalizovala 😂😂😂

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Najbanalniji primer je da imam pet banki i oću da nosim minić. Zajednica to svakako neće gledati blagonaklono. Ali meni je tako lepo i ne štetim ničim zajednici tako da baš me briga šta zajednica misli.
Muški deo zajednice ne verujem da će imati išta protiv da nosiš minić. Možda će jedan deo zajednice malo gunđati, ali poznavajući te, i to će ti prijati. :D
Sputavanje sebe je samodestrukcija.
Ovde si u pravu. Ali kod ovog sputavanja (minić u pet banke) nema tvog osećaja krivice, niti tvog osećaja sramote, pa samim tim ni samodestrukcije.

simpleman

Poznata ličnost
Član
@Taca,imaš ili nemaš pet banki Taco? Ovo pitam jer i ja sam malo peko pet banki (55), pa ako ti smeš da nosiš minić onda će i Dule,da ne gleda zajednica samo tebe u miniću.Još bolja ideja u miniću na triatlonu;) pa će tek onda zajednica imati razloga da gleda.:D

Vrh Dno