• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Da li postoji srodna duša?

dusicaa

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
18.08.2010.
Broj reagovanja
981
Horoskop
Strelac
Verovanje u srodnu dušu je gubljenje vremena i može vas omesti u pronalaženju dugoročnog partnera, smatra Džin Ćirilo, psiholog.
Holivudski filmovi i knjige bazirani su na činjenici da svi imaju srodnu dušu, a prema rečima ove doktorke to su gluposti.

Mit o srodnoj duši potiče iz mitologije da negde u svetu postoji vaša "druga polovina", koju je Bog namenio samo vama.

"Ova cela ideja je potpuno netačna, kao i Deda mraz i vilenjaci. Verovanje u nju sprečava nas da nađemo dugoročnog partnera jer ćemo u svima nalaziti mane i na taj način propustiti priliku da budemo srećni sa nekim," kaže dr Ćirilo.

"Važno je razumeti razlog zašto su imaginarni ljubavnici uvek bolji od onih stvarnih. Zato što mi pišemo sve delove. Svaka ljudska veza sadrži dozu nepredvidljivosti i dvoje ljudi ne može uvek da se oseća isto u isto vreme."

U svetu ne postoji gospodin Pravi ili godpodin Pogrešni. Važno je naći nekoga na duge staze. Žene često maštaju o savršenom muškarcu i mnoge zbog toga ostaju zauvek same. To je zaista tužno.

"Situacija postaje opasna ako osoba ne daje šansu nekome na osnovu njegovog materijalnog stanja, fizičkih karakteristika, etničke pozadine ili zbog par iritirajućih osobina," kaže dr Ćirilo.

Kada razmatrate da li je neka osoba potencijalna "prava" obratite pažnju na to kako tretira vašu porodicu i prijatelje. Ako je prema vama dobar, ali je loš prema drugima i prema svojoj majci - to su jasni znaci da je se klonite.

Ako se plaši teških situacija, možda neće biti kraj vas kada vam je najpotrebnija. Zatim, kakav je sa novcem? Da li preterano troši ili je štedljiv? Posmatrajte njegovu porodicu, jer je to najbolji način da utvrdite kako će se ta osoba sutra ponašati kad osnuje svoju.

Evo nekih saveta od Džin Ćirilo:

Nikada ne odbacujte nekog nakog prvog sastanka, pružite mu šansu.

Ako želite dugu vezu ne ulećite odmah u seksualne odnose - prvo ga upoznajte.

Viđajte se sa ljudima i koji ne spadaju u vaš "tip" - možete se prijatno iznenaditi.

I na kraju, neka vam uvek bude zabavno, jer se tada pokazujete u najboljem svetlu.

www.b92.rs
Savrsenstva ne postoje i ne tragam za njima.
Srodna dusa je neko cije mane prihvatate kao i vrline.Naravno da su to mane koje nemaju presudni znacaj u vezi, i svakako da ima vise vrlina. :)
Mada evo i ovi naucnici potvrdjuju pravilo "Gledaj majku,biraj cerku "

Habibi

Član partije :P
Starosedelac
Učlanjen(a)
30.04.2011.
Broj reagovanja
192
Horoskop
Ribe
Što opet ne mora da bude pravilo,znam mnogo njih koji se razlikuju od svojih roditelja u boljem ili lošijem smislu...
E sad što se srodne duše tiče to možda nemora da se genarilzuje samo kroz partnera...ipak mislim da ima šire značenje i da postoje srodne duše...Srodna duša je svako ko vam odgovara i ko vas ispunjava na neki način...

Lujka

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.09.2009.
Broj reagovanja
1.280
Horoskop
Vodolija
Deda Mraz ne postoji?!
nmizr6.gif

A to za srodnu dusu.. ma nikad ja to nisam trazila. Uglavnom sam se "vodila" tim savetima sto Džin predlaze.. a nisam njen pacijent. :D

Lujka

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.09.2009.
Broj reagovanja
1.280
Horoskop
Vodolija
Os biti moj Deda Mraz? :D

Inace i dalje ne znam sta da mislim postoje li ili ne srodne duse.. mslm kad je nadjem mozda se i uverim u to da postoje.. a do tada... Tony ce da me tesi jer DM ne postoji :cry: :D

Tony Montana

Šalabajzer
Starosedelac
Učlanjen(a)
04.11.2011.
Broj reagovanja
858
Horoskop
Ribe
Os biti moj Deda Mraz? :D

Inace i dalje ne znam sta da mislim postoje li ili ne srodne duse.. mslm kad je nadjem mozda se i uverim u to da postoje.. a do tada... Tony ce da me tesi jer DM ne postoji :cry: :D
Moš u krilo...i maskarada ovo/ono (ima kod kineza sve da se kupi) al nemo samo da poželiš u Kanadu da te vodim :p

Lujka

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.09.2009.
Broj reagovanja
1.280
Horoskop
Vodolija
U krilo .. da mi Deda da bonu :laugh: ... jupiii ja sam meni nasla DM .. a to za Kanadu, mozda ja tebi ispunim :p

Habibi

Starosedelac
Učlanjen(a)
30.04.2011.
Broj reagovanja
192
Horoskop
Ribe
Jel mogu i da se pridružim tom vašem klubu DM obožavaoca...ni zbog čega specijalong ...ide mi se u Kanadu :D

Lujka

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.09.2009.
Broj reagovanja
1.280
Horoskop
Vodolija
A to za Kanadu je aktuelno na salteru dva :D ... Deda Mraz trenutno nema veze sa tim.. to je druga bajka :D

Habibi

Starosedelac
Učlanjen(a)
30.04.2011.
Broj reagovanja
192
Horoskop
Ribe
Hvala ..samo nemoj da me šetaš od šaltera do šaltera :D

Lujka

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.09.2009.
Broj reagovanja
1.280
Horoskop
Vodolija
Nemam ja veze sa tim salterima.. mene su vala izvozali za sve novce, pa i vise od toga ... srecno ti bilo :D

Tony Montana

Šalabajzer
Starosedelac
Učlanjen(a)
04.11.2011.
Broj reagovanja
858
Horoskop
Ribe
Idemo kolektivno u Kanadu jupiii ;) ... ja na žalost ne mogu i neću samo se šalim ...

Habibi

Starosedelac
Učlanjen(a)
30.04.2011.
Broj reagovanja
192
Horoskop
Ribe
Ni ja nemogu :(

Vrh Dno