Da li kasnite na posao

Beba

Poznata ličnost
Član
Da biste bili produktivniji i uspešniji, milijarder i osnivač Virgin Group Ričard Branson kaže da treba da obratite pažnju na vreme i da bilo gde, a posebno na posao i sastanak, ne kasnite.

Šekspirov savet da je bolje poraniti i tri sata nego da minut zakasniti, Branson se pridržava već 50 godina.

"Bilo da je u pitanju sastanak, let, "sudar", potrudite se pojavite u ono vreme kada ste i obećali." Napisao je u skorašnjem postu na mreži LinkedIn. "Ovo možda deluje kao staromodni savet... ali, meni služi odlično već 50 godina u biznisu."

Ne samo da će vas druga strana ceniti, već će to uticati na vašu efektivnost tokom dana.

"Jednom kada zakasnite, teško ćete uhvatiti ritam tokom dana. To što ste tačni ne znači da treba da žurite sve vreme.", objašnjava i dodaje "to jednostavno znači efektivno organizovanje vremena."

Branson dalje objašnjava da ne treba da se kruto držite rasporeda, već da budete fleksibilni. Ako ne možete da stignete - delegirajte. Izvinite se što kasnite i pošaljite nekog drugog umesto vas.

On takođe kaže da je nemoguće da sve uvek ide po planu, i da ne možete sve da postignete, ali da uvek treba pokušati.

Izvor: Bizlife

pesakvremena

Poznata ličnost
Član
Stalno kasnite na posao? Isprobajte ova četiri super trika
Tačnost je ključni deo profesionalizma i stvaranja pozitivnog prvog utiska. A ako na tom polju imaš problema, vreme je za uvođenje nekih promena. Počni s ovih četiri.

1. Alarm

Ako imaš problema s alarmom, postoji jednostavni trik: stavi ga na drugi kraj sobe. Onda kada počne iritantno da zvoni, moraćeš da ustaneš iz kreveta da bi ga isključila. Takođe, počni detaljnije da planiraš raspored spavanja i obezbedi sebi 7-8 sati sna svake noći.

2. Spremanje

Gde mi je ona haljina? Novčanik? Ključevi? Takve stresne trenutke zapravo je vrlo lako izbeći. Odevnu kombinaciju pripremi noć unapred i sastavi spisak svih stvari koje moraš da poneseš sa sobom, pre izlaska iz kuće.

3. Društvene mreže

Internet itekako krade tvoju pažnju. Iako je vrlo primamljivo gledati na mobilni i društvene mreže svaki čas, to nije nimalo dobro kad imaš puno posla. To baš nikad nije brzinski pogled, a tek kasno shvatiš koliko si vremena izgubila na aktivnosti virtualnih prijatelja.

4. Pozivi

Nemoj dopustiti da te slučajni prekidi odvrate predugo od posla. Ako te prijateljica zove tokom obavljanja nekog zadatka, javi se kratko, proveri da li je nešto jako hitno, pa ako nije, obećaj da ćeš se javiti na prvoj pauzi.

Taca

ona, stara
Član
Ovo su u stvari saveti kako da te gazda (šef) što više i bolje izrabljuje. Neka oni stižu na vreme, ja ću se držati kašnjenja. :D Ako im trebaju roboti ili Japanci, neka ih angažuju. ;)

Beba

Poznata ličnost
Član
Evo ga, jedino mesto gde možeš poraniti, zakasniti ,uopšte ne doći! To se zove klizno radno vreme, jel da? Kad uklizneš dobro došao...
Inače nisam kasnila, retko...Dok sam radila, bila sam putnik i naravno morala voditi računa o vremenu , tj. da ne ode autobus inače sledeći ako dočekaš na poslu si u podne.
U principu ne kasnim ni sada bez obzira koja je prilika:)!

Taca

ona, stara
Član
bila sam putnik i naravno morala voditi računa o vremenu , tj. da ne ode autobus inače sledeći ako dočekaš na poslu si u podne.
A što sam se vadila na autobus!!! Bio samo jedan učenik odavde u mojoj školi, morala sa da poranim da ga sačekam na stanici i da ga vodam sa sobom da ne ode slučajno u školu, jer ja po deset dana ne idem, kažem da smo zavejani i tako... On je bio pravi štreber, oni 16 ogodišnjaci sa bradom ko Braduljica :D nije imao drugare i bio je jako srećan što ga vodam po Kališu i svuda... Eh, kako sam ja savršeno kasnila! Po par dana. :laugh:

Beba

Poznata ličnost
Član
A što sam se vadila na autobus!!! Bio samo jedan učenik odavde u mojoj školi, morala sa da poranim da ga sačekam na stanici i da ga vodam sa sobom da ne ode slučajno u školu, jer ja po deset dana ne idem, kažem da smo zavejani i tako... On je bio pravi štreber, oni 16 ogodišnjaci sa bradom ko Braduljica :D nije imao drugare i bio je jako srećan što ga vodam po Kališu i svuda... Eh, kako sam ja savršeno kasnila! Po par dana. :laugh:
Sretnik, sa tobom je upoznao i ono što nije ni sanjao da će!
Nadam se da se taj, sada već sigurno Raduljica dovoljno sa tobom izludovao, postao ozbiljan kao i ti...ne može se do veka:p

Taca

ona, stara
Član
Nemam pojma šta je bilo sa njim, verovatno radi za Microsoft i živi na Menhetnu. A ja i danas kasnim sa šarmom. ;)

Vrh Dno