Da li imate plan B?

anuška

Poznata ličnost
Član

Većina nas puna je raznoraznih planova. Ne možemo pobjeći planiranju jer, što god planirali poduzeti, kako i sama riječ kaže, trebamo prvo isplanirati. Premda, neki su tome skloni više, neki manje. Ipak, zanimljivo je da se mnogi ljudi, prilikom razmišljanja o stvarima koje trebaju riješiti ili napraviti, ne ograničavaju samo konkretan jedan plan. Prilikom planiranja, vode računa na to da isplaniraju i plan B, kako bi, ukoliko prvi ne uspije, uključili rezervu i ostvarili zamišljeno.
Da li i vi, kada nešto planirate, imate svoj plan B?

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Delovaću prepotentno, ali moji planovi su uvek genijalni i ne mogu da propadnu. :laugh: :genije: Ne, prvo, ne planiram mnogo, već jasno vidim cilj i tražim najjednostavniji put ka njemu. Ako se na tom putu dogodi nešto ne predviđeno, rešavam u hodu. Ali, ako ne nađem rešenje, e onda je plan B veliko razočarenje. :banghead:

Taca

ona, stara
Član
Moje srednje ime je "plan B":):) Nikad se posebno ne koncentrišem na jednu stvar, već odmah napravim bar 4 verzije kako doći do istog cilja /plan B, C, D..../:playful: Jedan uvek mora da upali a smanjiš sopstveno angažovanje na min. Mislim da sam lele*ud :D

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Član
Ja sam hodajući planer. Moja glava treba da je u obliku planera. Ja non stop planiram. I kad spavam, ja isplaniram snove. Ne znam više šta ću od tolikih planova, a realizacija stalno za korak dalje od mene. :banghead:

Jova

Suspendovan nalog
Uvek imam rezervni plan...B...C...D...Ne zato sto sam nesiguran u sebe i neznam sta hocu vec zato sto uvek mogu da nastanu neke nepredvidjene situacije na koje moram adekvatno da reagujem u odredjenom trenutku...

anuška

Poznata ličnost
Član
Koncentrišem se na plan A i smišljam nekoliko verzija kako ga ostvariti. To su onda plan B, C, D... koliko treba da uspe :)

Beba

Poznata ličnost
Član
Za svaku promenu u životu potrebna je hrabrost ali i svest o tome šta nas zaista čini srećnima.
Većina nas živi život mase, krećemo se po inerciji, odlazimo ujutru na posao, zarađujemo, plaćamo račune. Mnogi pomišljaju i priželjkuju nešto drugačije, neku promenu, ali se ne usuđuju da izgube sigurnu platu, penziju, da ostave život u kom nisu najzadovoljniji, ali u kom je bar sve poznato.
Živeći u tom kalupu, učimo da budemo srećni uglavnom zbog nečega što smo kupili ili nesrećni ako pak nismo.
Plan B...to je nešto što su okolnosti učinile apsolutno izvodljivim i nekako se lakše živi kad pred sobom imaš činjenicu da postoji nešto izvesno.

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Daje sigurnost postojanje plana B. Kao sto sam vec napisao, zna se koji mi je plan B. Zaista, ne razmisljam sta cu ako... Ima da bude onako kako sam zamislio. Ali da budem nesto iskren, zivot me naucio da ne planiram previse, jer ne kazu dzabe, covek planira, Bog se smeje.

šufnudla

neprilagođena
Član
Nemam uvek plan B. Počinjem da mislim na njega i osmišljavam strategiju izlaska tek kad nezadovoljstvo situacijom A postane solidno jako. Tako je u slučaju kada sve zavisi od mene. Ako me, pak, drugi iznenade i primoraju na plan B, budi se instinkt za 'samoodržanjem', drugo rešenje se nekako samo, i vrlo lako, nametne.

maki

Nindža
Član
Planiram samo velike stvari u životu i to ono što se može isplanirati. Više sam osoba trenutka i tako mi najviše odgovara...
Znači, retko kad imam i plan A a kamo li da imam plan B:D

Landa

Poznata ličnost
Član
Daje sigurnost postojanje plana B. Kao sto sam vec napisao, zna se koji mi je plan B. Zaista, ne razmisljam sta cu ako... Ima da bude onako kako sam zamislio. Ali da budem nesto iskren, zivot me naucio da ne planiram previse, jer ne kazu dzabe, covek planira, Bog se smeje.
Lijepo zvuci ali, mislim da je 'opasno':rolleyes:

Vrh Dno