• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Čvarci

Amy-

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
16.11.2010.
Broj reagovanja
646
Horoskop
Ovan
...u mom kraju se ne prave duvan čvarci....već se slaninica pri pripremanju nasecka na kockice.....i čvarci ostaju u komadićima.....tako da ja mackam čvarke u kečap i jedem ih sa projom...i to mi je super....

...a duvan čvarke jedem sa crnim hlebom i kajmakom....

ushljokana ribizla

Zvezdica
Starosedelac
Učlanjen(a)
04.11.2011.
Broj reagovanja
298
Horoskop
Jarac
meni se sad jedu chvarci :D bashhh
ali volim one duvan chvarke, ne volim one komade :bljak: ja se nadam da ce moji imati ove godine :kul:

Jova

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
10.03.2012.
Broj reagovanja
1.326
Horoskop
Škorpija
Makarone sa čvarcima

Potreban materijal:

-300g makarona
-200g sitnijih čvaraka
-2 kašike kečapa
-40g maslaca
-1dl belog vina
-Malo aleve paprike i soli
-Neki tvrđi sir po želji

Priprema:

Na maslacu propržiti čvarke, zaliti vinom i pustiti da malo prokuvaju dok vino ne ispari.
Dodati zatim papriku i kečap koji su predhodno razmućeni sa malo tople vode ili supe od kocke.
Makarone skuvati uobičajeno. Ocediti i preliti pripremljenim sosom od čvaraka.
Posuti rendanim sirom i poslužiti toplo.

moje-grne.com

Shesau_

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
10.05.2017.
Broj reagovanja
1.738
Horoskop
Škorpija
Joj sto volem jesti cvarke i paradajz :balavim: Ne pamtim kada sam ih jela:( Od kako se hranim kako nutricionista kaze zeljna sam svega.

laganini

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
19.04.2017.
Broj reagovanja
723
Horoskop
Strelac
..meni je vrh spageete sa slaninom...

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.717
Horoskop
Ovan
Da li ste jeli cvarke zacinjene alevom paprikom?

maki

Nindža
Starosedelac
Učlanjen(a)
21.12.2015.
Broj reagovanja
2.231
Horoskop
Ovan
Obožavam tek napravljene, vruće, naravno ne vrele.... Problem je u tome što malo njih zna da ih napravi kako treba... Mislim po mom ukusu.... Recimo ne volim tako zvane duvan čvarke.... Nekako mi to nije to...

Живота

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
28.03.2019.
Broj reagovanja
1.607
Horoskop
Ribe
Ne volim ni ja duvan čvarke koje prodaju ovde po pijacama i prodavnicama ali jeo sam kod burazera od ujaka duvan čvarke koji su bili fenomenalni, njegova žena je iz okoline Valjeva i njeni to prave... stvarno su bili ukusni, onako reš, krckaju, ni prineti ovim "duvan čvarcima" iz radnje ili sa pijace, oni su mi nekako sunđerasti i nisu tako ukusni... inače i ja u principu više volim ove "el clasico" čvarke nego duvan, još kad su topli <3

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
15.284
Horoskop
Ribe
Obožavam tek napravljene, vruće, naravno ne vrele.... Problem je u tome što malo njih zna da ih napravi kako treba... Mislim po mom ukusu.... Recimo ne volim tako zvane duvan čvarke.... Nekako mi to nije to...
Maki, Vojčani imaju najbolje čvarke na planeti. Ako imaš mogućnosti, neka ti neko donese iz bilo koje mesare. Jedino sam kod njih našla da kupim te "prave" 😍

Vrh Dno