Ćutanje

Beba

Poznata ličnost
Član
Uz jednu pesmu koja ide tiho uz kuckanje pade mi na pamet ova tema:)
Da li i kada ćutite...a kada zaćutite:)

Ja ne umem da ćutim. Mnogi su mi često, nećete verovati, savetovali da bi bar nekada trebalo da zaćutim , a ja ne znam pa to ti je. Probala sam, ajd da se ne obrukam, vežbala sam pa izmedju ostalog i vodu stavljala usta:roflmao:
Ubeđivali su me da je ćutanje zlato ali reče je reč, ma kakvo zlato:o
I tako kada sam uvidela da mi ne ide odustadoh. Pa takvu me mama rodila a i fala Bogu ne smeta mi, a drugima ...

Zaćutati umem, naravno kada je u pitanju nekakva loša vest, bol, neraspoloženje:speechless:

laganini

Suspendovan nalog
..jasjo ako se prica o atomskoj fizici cutim a tamo di imam sto rec samo nebo mi granica...

Taca

ona, stara
Član
Ćutim kada ne postoje reči koje bi ispratile ono što osećam bilo sreću ili tugu. Ćutim nekada i namerno. A umem i da prećutim. Nekada ćutim zato što mi prija tišina. Nekada zato što mi tema o kojoj se priča nije zanimljiva. Zato što sam ljuta ili bojkotujem. Ima mnogo razloga zašto ćutim.
...ali još više onih zbog kojih pričam.

T

Tokunaga

Gost
Volim da ćutim.
Ljudi oko mene najviše o sebi kažu kada ćutim i klimam glavom.
Često kasnije mnoge od njih (a i sebe) iznenadim detaljima iz prethodnih razgovora.
Istina je da pričljivost opada sa godinama, i ja u vezi toga nemam ništa protiv.

Taca

ona, stara
Član
Istina je da pričljivost opada sa godinama
Ako je to tačna definicija, godine mi ne mogu ništa. :laugh:

...recimo na poslu...dolaze razni ljudi, radim sa strankama. Volim da popričam sa svakim od njih. Ispričamo se kao rod rođeni. Kakve životne priče, situacije, ni jedan film ili knjiga ne mogu da se mere sa onim što svakodnevno čujem...a mogla bih i da ćutim...

Beba

Poznata ličnost
Član
U komšiluku živi jedan bračni par negde mojih godina, apsolutno različiti po svemu: karakteru, interesovanjima, navikama i sl. Inače vrlo obrazovani , on kada je kod kuće voli koju više da popije ali ništa posebno. I sa tom više čašicom ali i bez nje, priča li priča, s teme na temu, obrazlaže do sitnih creva i do kraja ispadne dosadan , da se polako osipamo mi koji možemo a moji ćute i slušaju i klimaju glavom, sve i da hoče ne mogu mu upasti u reč. Njegova supruga teška suprotnost, žena koja ima meru, može se reći da više spada u "ćutologe" ali vrlo je interesantna, dobra komšinica, dobra supruga, voli da čita knjige i retko kad je bez nje.

Kada dođu zajedno, on priča njoj neprijatno a mi navikli.
Kada je jednom moj otac pitao kako ti možeš toliko da ga slušaš, ljudi on ne zaklapa, ne hvata vazduh...
Ona je rekla:"ne može on toliko da priča koliko ja mogu da ćutim"!

Landa

Poznata ličnost
Član
Ja sam parvi baksuz.Ako je drustvo vece od dvoje -- ja sam izbacena iz kolosjeka.Vecinom sutim , kotrljam ocima ,uvhavtim se i mobitela hahaah. Nekada iz vedra neba - ubacim pitanje koje veze nema sa onim sto su pricali ako o_O uopsta pratim sta blebecu.:coffee:

T

Tokunaga

Gost
"Nekada davno, kad smo bili mladi, izlazili smo porodično.
Svi bi za večerom veselo pričali, osim jednog muškarca koji je nedeljama samo ćutao.
Pitali smo ga zbog čega stalno ćuti.
Odgovorio je:
- Šta da pričam? Da me žena vara?
Njegova žena je besno dobacila:
- Ćuti! Mnogo pričaš!"

(Iz filma Dobri Momci "Good Fellas")

Tihi

onaj što teče
Član
Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nežnost kukavičluk, a klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a ćutnja neznanje.

Tihi

onaj što teče
Član
Nismo više osećali potrebu da razgovaramo – to je najdublje prijateljstvo. Nije nam smetala tišina, koja je u svom dobrodošlom obliku nastavak razgovor.

Vrh Dno