• Ovaj veb sajt koristi kolačiće (cookies). Nastavkom korišćenja ovog veb sajta saglasni ste sa našom upotrebom kolačića. Pročitajte više.

Crna mačka

Beba

Domorodac
Domorodac
Da li verujete da crna mačka donosi nesreću? Jedna mi je danas onako iznenada presekla put.
I onda sam malčice čitala o tom fenomenu.
Kažu da su crne mačke , ko zna kad još, povezivali sa vešticama.
Kada bi videli da neka od žena hrani crnu mačku optuživali su je da je veštica.
A postoji i jedna priča o tome:

"Otac i sin su putovali noću kada im je crna mačka prešla put i zauzela puzeći položaj. Oni su dohvatili kamenje i gadjali je sve do onako bespomoćna i isubijana nije ušla u kuću žene za koju se sumnjalo da je veštica.
Sledećeg dana, oni su videli tu ženu gde je ušla mačka, hramala je, bila puna modrica što po njima nije bilo slučajno."
Verovalo se da su se veštice noću pretvarale u crne vačke kako bi se neopaženo šunjale ulicom.

Gđa Blejz

Izmišljen lik
Domorodac
" Postoje i verovanja da mačke donose sreću, pa tako Škoti veruju da dolazak crne mačke pred kuću znači prosperitet, dok su pirati u 19. veku verovali da je loše ukoliko se mačka kreće ka vama, ali da je dobro ukoliko ide od vas."

izvor: Telegraf.rs

Ne "dobra mačka" nego "crna mačka" :D

Sviđa im se: Beba

Gđa Blejz

Izmišljen lik
Domorodac
Kada ti crna mačka pređe put, okreneš se i napraviš tri koraka unazad i onda se ne važi maler ( trikovi iz detinjstva) :D

Sviđa im se: Tihi

helsing

Kolonista
Kolonista
crna macka je jutros presla pesackim prelazom. kakva mackaaaa, da sam blenuo za njom i umalo nisam pokupio saobracajni znak. tako da ima istine u tome :)

Sviđa im se: Tihi

Beba

Domorodac
Domorodac
Verovali ili ne, neka ide s milim Bogom...ne volim je ni videti izdaleka!!! Asocira me na nešto loše, eto ja sam pod uticajem tih priča iz detinjstva...