• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Čovek živi go već 20 godina

Lujka

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.09.2009.
Broj reagovanja
1.280
Horoskop
Vodolija
Već 20 godina Japanac Masafumi Nagasaki živi go na pustom ostrvu Sotobanari, zapadno od Okinave.

123537424f8d96a185d4d320735977_orig.jpg

“Ovde sam došao oko 2. svetskog rata. Jak tajfun uništio je ostrvo i nije bilo gotovo nikakve hladovine pa sam nekoliko puta izgoreo na suncu. Tada sam mislio da će biti nemoguće ovde živeti”, prepričava 76-godišnji Masafumi Nagasaki.

Nekada se bavio fotografijom i radio u industriji zabave, a život na pustom ostrvu, na koji retko zalaze i ribari, promenio mu je pogled na život.

“Ne zanima me šta nalažu društvene norme. Ja živim po načelima prirode i u skladu sa prirodom. Ona se ne može pobediti već je potrebno osluškivati je. To je ono što sam naučio od kada sam došao ovde i činjenica da sam poštovao prirodu je razlog zašto sam prošao tako dobro”, kaže Nagasaki.

Odeću obuče samo jednom nedeljno kada ide do najbližeg naselja po novac koji mu svakog meseca uplaćuje brat. Tada kupi svežu vodu i pirinač. Kaže da se drži posebnog režima pa tako dan počinje na plaži rastezanjem na suncu, a potom priprema hranu i čisti svoju kućicu.

B92

Hocemo li svi na neko pusto ostrvo, pa da nas boli uvo za sve? :D

Jova

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
10.03.2012.
Broj reagovanja
1.326
Horoskop
Škorpija
“Ne zanima me šta nalažu društvene norme. Ja živim po načelima prirode i u skladu sa prirodom. Ona se ne može pobediti već je potrebno osluškivati je. To je ono što sam naučio od kada sam došao ovde i činjenica da sam poštovao prirodu je razlog zašto sam prošao tako dobro”, kaže Nagasaki.

Blago njemu ,bas ga briga za sve...:D

Lujka

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.09.2009.
Broj reagovanja
1.280
Horoskop
Vodolija
To i jeste cilj... Toliko smo se "zagadili" u ovoj i ovakvoj sredini da nista ne primecujemo od muka i problema... :)

saska

penelopa
Starosedelac
Učlanjen(a)
21.04.2010.
Broj reagovanja
658
ne brinite..nismo mi daleko od toga..:D

Vrh Dno