• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Četiri zablude o optimizmu i pesimizmu

" Optimizam se smatra vrlinom u modernom društvu. Postoje mnoga istraživanja koja su pronašla vezu između optimizma i fizičkog i mentalnog zdravlja, sreće u ljubavi, profesionalnog uspeha i dugovečnosti. Od malih nogu su nas učili da treba da očekujemo da će stvari biti bolje u budućnosti, a na naš pesimizam u određenim situacijama se nikada nije gledalo blagonaklono. "

Nastavak teksta OVDE

Danas, u doba korone, kada u Srbiji sve teže živimo, pored korone i hroničnih zdravstvenih bolesti, postoji potreba i da se govori i piše o psihičkim problemima. Ti problemi su nastali i zbog pandemije koronavirusa i zbog svega što prati ovu bolest ali i zbog celokupnog stanja u našoj državi.

Da li je danas bolje da budemo optimisti, ili pesimisti? Da li je vaša čaša puna ili poluprazna?

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.259
Horoskop
Ovan
Da li je vaša čaša puna ili poluprazna?
Zavisi od pitanja, to je moj konacan odgovor. :D
Biti umereni (obazrivi) optimista je po mom shvatanju idealno. Ali, tesko je verovati da ce nesto ispasti dobro, ako te zivot uci da je sve gore i gore. No, zarad mentalnog zdravlja, treba verovati u bolje sutra.

šufnudla

neprilagođena
Starosedelac
Učlanjen(a)
26.11.2016.
Broj reagovanja
2.613
Horoskop
Strelac
Danas je najzdraviji stav Que sera, sera ili what will be, will be. Ne malodušnost, već prihvatanje.
Ne uspeva mi uvek, ali tome težim.

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
14.688
Horoskop
Ribe
Budimo zahvalni na onome što imamo. To je konačan odgovor na ovakva pitanja. Ako ćemo da cepidlačimo, onda smo pesimisti, ako ćemo da očekujemo sve što leti, onda smo egoisti. Realnost je prihvatanje onoga što imamo i onoga što postižemo. To je naša mera i naš limit. I treba biti zahvalan na tome.
A koliko poznajem sve učesnike u diskusiji, imamo na čemu da budemo zahvalni.

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.666
Horoskop
Lav
Budimo zahvalni na onome što imamo. To je konačan odgovor na ovakva pitanja. Ako ćemo da cepidlačimo, onda smo pesimisti, ako ćemo da očekujemo sve što leti, onda smo egoisti. Realnost je prihvatanje onoga što imamo i onoga što postižemo. To je naša mera i naš limit. I treba biti zahvalan na tome.
A koliko poznajem sve učesnike u diskusiji, imamo na čemu da budemo zahvalni.

Kad bolje razmislim, u pravu si.

Ali, ja sam ipak umereni pesimista po pitanju stvari na koje ne mogu mnogo da utičem- pesimista sam npr kada je u pitanju kraj epidemije korone kod nas..
Mogu samo da nosim masku, perem ruke, držim distancu :) da se vakcinišem, i to je to. Kada bi celo moje okruženje to radilo možda bih bila optimista po pitanju korone..

I uopšte u životu, umereni sam pesimista, pa se mnogo obradujem kada se desi nešto dobro, a kad se desi nešto loše, bolje sam pripremljena od onih koji su optimisti.

Vrh Dno