Ćaskanja forum prestaje sa radom

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Taco, ja potpuno razumem tvoje predloge i oni nisu loši, već su manje dobri od postojeceg rešenja (indeksiranje tema i dolazak novih članova kroz Google pretragu).
Ovaj forum, kao i svaki drugi se radja na računaru jednog čoveka koji piše, piše, piše... I zjapi mesecima sam na forumu. A onda ljudi pocnu dolaziti... Dakle, rad rad rad. Pisanje, zezanje, druženje. Ali pre svega ozbiljno pisanje, konstruktivne diskusije.
To sto nas ima ovako malo, to je pre svega plod moje administracije. Ovde nema prostakluka, ovde nema mesta iskljucivosti, ovde je mesto za normalne osobe, za normalne razgovore, za različita mišljenja koja poštuju ona druga.
Zato smo svi mi ovde, zato volimo ovo mesto. I zato moramo da kucamo više nego što ponekad želimo.

Taca

ona, stara
Član
Ovde nema prostakluka, ovde nema mesta iskljucivosti, ovde je mesto za normalne osobe, za normalne razgovore, za različita mišljenja koja poštuju ona druga.
Netačno. :p Ja volim da sam prostakuša, nenormalno razgovaram, često (čak prečesto) sam isključiva. A nisam ni normalna. :D Pa ipak sam ovde. Zato što je ovde dobra energija dobrih ljudi koji se daju. A mogli bi da se daju još više da nije voajera (namerno ne koristim pravi izraz jer ovde negujemo razgovor bez prostakluka). A za nove članove i njihov uvid u forum možeš da ostaviš jednu temu vidljivu, na primer kafanu. Za ostalo neka se uloguju.

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Ako bih zabranio da forum čitaju gosti, ja bih pisao isto kao i sada sto pišem, jer znam da oni mogu da se registruju i pročitaju šta sam napisao. Registracijom znatiteljnih, forum dobija nove, neaktivne clanove. A kada se na forum registruje neko ko je procitao ovde nešto, uglavnom je to iz želje da se nešto i napise. Mada, opet je veći broj onih registracija od kojih se ocekuje da se vidi nešto sto je kao sakriveno.

Taca

ona, stara
Član
Nemamo mi ništa za skrivanje, pogotovo ne na internetu gde je sve manje više transparentno. Stvar je u tome da mora da uđe, da se pokaže, da vidimo da je tu, da ga interesuje da pročita. Pa ko uđe tri puta a ne progovori ni reč - ban!. ....ali ok, predajem se! :D

Nicky

oćem, nećem
Urednik
Šta ostali misle?

Kreiraj anketu koja traje do 30 novembra, pa kako bude.. ALI pod uslovom da se obrazloži svoj odabir. Članovima bez obrazloženja ukinuti/obrisati odabir..

Za sve ostale:
Ja sam za vidljivost.. Želimo da budemo nađeni u pretraživačima.
Menjanjem vidljivosti SADA šteti se forumu i pretraživači(drug google) će kazniti sajt s time što će pasti ranking i sajt će biti možda na 5, 6, 10 strani. A da budem iskren, ne sećam se kada sam poslednji put pogledao te stranice kada sam tražio nešto.

Toliko od me, myself & I.
Živeli

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Pa neka svako ko želi napise svoj stav, pa ćemo lako zakljuciti. Ali iz tehnickih razloga, već sam naveo da nije dobro zabraniti gostima da čitaju poruke, jer se na taj način i tražilicama (Google) zabranjuje citanje, a time sami sebe izbacujemo sa pretrage.

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Član
Ja sam negde odmah Taci napisala koga boli uvo sto nas gledaju, te stoga meni ne smeta da ostane, samo bih se slozila sa Stemisom da to jeste lose za indeksiranje, a poenta bilo kakve web stranice je da bude indeksirana, osim ukoliko niste deo dark weba.

Stoga, sta god ostali odluce ja prihvatam. Dokle god imam pristup mom omiljenom forumu, ja sam srecna

simpleman

Novajlija
Malo je ovakvih normalnih foruma, gde nema psovki,političkih prepucavanja,nacionalnih vredjanja i sl i slobodno mogu reći da ste unikatni zato je moje mišljenje slično Tacinom, da se možda na jedan ili drugi način oteža pristup Voajerima ali na koji način to prepuštam strucnjacima.kada bolje razmislim ne znam u čemu je problem ljudima jednostavno prijaviti se ako žele da gledaju i čitaju nešto što ih zanima, da li možda potroše previše energije ili sl.

Taca

ona, stara
Član
Možda nisam dobro objasnila. Sve što napisah je samo predlog. Možda i loš predlog. Nisam ni ja sigurna.
Sigurna sam samo da forumi nestaju kao dinosaurusi. Da je ova forma jednostavno izgubila bitku sa naprednijim, prilagodljivim platformama. Koje se neprestano razvijaju i prilagođavaju potrebama korisnika. I forumi se prilagođavaju ali presporo i prekasno. Uviđam da je akcenat na privatnosti korisnika što je fejs na vreme shvatio. E sada, mi nemamo mogućnost da menjamo softver ali možemo da ga prilagodimo sebi u okviru opcija koje nam pruža. Pa razmislite koje su to opcije.
I sigurna sam da moramo radikalno da menjamo koncepciju. Ne zato što mi se to dopada nego zato što ćemo se ubrzo opet vratiti tamo gde smo bili, a možda, verovatno čak, nećemo imati šansu kao sada da bilo šta učinimo.
Akcenat - privatnost! Na bilo koji način. 😊

Edit: Što se (p)tiče @Nicky i @Stemis ne trebate vi da otvarate ankete nego da date rešenje. Ni jedan od vas dvojice nije dao nikakvu podršku, još manje predlog da se bilo šta reši. Jedino što ste uradili je da se uprete da mi objasnite da je baš ovako dobro. A baš kada je ovako dobro obojica ste se suočili sa zatvaranjem svojih foruma. Hoću predloge!!!!!

Poslednja izmena:

šufnudla

neprilagođena
Član
Meni je jasno zašto ne treba ograničiti pristup i slažem se sa Anchy, Nickyjem i Stemom. "Kad je braćo reklama, neka je reklama...." :laugh: Nek je sve otvoreno. Mislim da nije to razlog čamotinje po forumima. Ja, u stvari, ne bih ništa menjala u organizaciji. Menjala bih duh nacije, kad bih mogla...

Tihi

onaj što teče
Član
Nadam se da niste zaboravili da smo do skora imali i privatni forum, na koji su imali pristup članovi sa određenim brojem postova i imali smo brdo novih đčanova koji su pisali ko ludi da bi dobili pristup tom delu foruma.Mislim da bi Stemis mogao ponovo da ga aktivira.

Njavica

Dreamer.
Član
Mislim da sve treba da ostane otvoreno i transparento kako jeste sad. Da se pre svega i vidi način na koji se piše ovde i funkcioniše, jer prvi neki random lik od 40 godina nije baš da će da shvati naziv foruma Ćaskanja na način na koji treba. Ovako pre registracije i svega zna na kakvo mesto je došao. Čak nam i taj privatni forum nije potreban, nije kao da imamo toliko članova da se krijemo po nekim ćoškovima. A teme naravno mogu i ovako da budu upakovane u paketić da su vulgarne ali nisu, ako me razumete.

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Nadam se da niste zaboravili da smo do skora imali i privatni forum, na koji su imali pristup članovi sa određenim brojem postova i imali smo brdo novih đčanova koji su pisali ko ludi da bi dobili pristup tom delu foruma.Mislim da bi Stemis mogao ponovo da ga aktivira.
Ima ovde onih koji nisu imali pristup tom forumu, pa da pojasnim da je to bio forum sa nešto intimnijim, slobodnijim temama. Pristup njemu je bio dozvoljen samo aktivnim članovima sa određenim brojem poruka (500 ili više), te je bilo onih koji su se trudili da sto pre imaju pristup tom delu foruma.
Taj forum nije deaktiviran, već izbrisan, kao i teme u njemu. A to sam učinio jer smatram da sam pogrešio što sam dozvolio takve teme na forumu.

Vrh Dno