Ćaskanja forum prestaje sa radom

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Posle više od 10 godina rada, obaveštavam sve članove da Ćaskanja forum prestaje sa radom 1. decembra 2019. godine.
Razlog za prestanak rada foruma je njegova veoma slaba aktivnost.
Želim da se svim članovima, a posebno aktivnim (sadašnjim, ali i bivšim) zahvalim na druženju, na trudu i vremenu koje su posvetili forumu.
Posebno se zahvaljujem @Nicky koji je oko 5 godina bez ikakve naknade troškova obezbeđivao hosting za forum sa besprekornom tehničkom podrškom.
Još jednom, hvala svima i želim vam svu sreću!

simpleman

Novajlija
Sada cu napisati nešto pa neka budem banovan zbog rečnika ali ne mogu a da ne napišem.Ne znam zašto ovako dobar forum prestaje sa radom a mislio sam da sam baš napokon našao nešto što je za mene, jer ovde ima za svakoga ponešto.

Pobegoh od fb,tvitera i ostalih sranja
ali nadjoh spas,pronadjoh ćaskanja.

Zalud fb,tviter i svi forumi sveta
ako odu ćaskanja biće prava šteta.

Ne znam ljudi šta tražite, ali jedno znam,biće vam krivo.Ja sam ovde kratko vreme i rekao sam suprugi da će verovatno forum uskoro prestati sa radom,osetio sam to, ne vidim razlog slabe aktivnosti jer ovaj forum je jedan od najnormalnijh do sada na koje sam naišao a tražio sam dosta dugo.

Hvala Stemisu i ostalima koji su barem ponekada reagovali na jedan ili drugi način na moja pisanja.Krivo mi je i žao mi je 😢😭.

Dušan Obradović

Njavica

Dreamer.
Član
Ne ne ne ne. Izvini ali gde ću ja da pišem i šta da čitam ujutru u 8 uz kafu? Izvini al ne može! Bolje da ga ostaviš da javno rikne ako će već da dođe do toga a ne da nam presečeš izvor neke sreće koju imamo ovde :(

Taca

ona, stara
Član
...ako tako mora biti ne verujem da mogu da pomognem da prevagneš na drugu stranu.

Ipak, ne verujem da treba gasiti forum već da treba uvesti neke izmene. Kao prvo, treba pobrisati sve neaktivne članove i ukinuti mogućnost gledanja sadržaja foruma off line. Kada preostalih par članova prestanu da se ustežu zbog bezbrojnih voajera moglo bi ovo da postane ponovo živahno mestašce. Toplo i prijateljsko.
Streljajmo neaktivne makar za kraj!

...nadam se makar da ćemo otići u velikom stilu, treba mi glamur za kraj! <3

Taca

ona, stara
Član
...i treba zaključati glupe teme gdse se lepe slike bez texta kao što je crno bela fotografija, citati i sve druge nepotrebnosti za diskusiju....

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Član
Zasto se clanovi ustezu zbog voajera?
Koga boli uvo ko i da li nas neko cita?
Ako je nama lepo u nasem dvoristu, sta nas boli uvo za prolaznike pored puta.

Goranko

Novajlija
Sada cu napisati nešto pa neka budem banovan zbog rečnika ali ne mogu a da ne napišem.Ne znam zašto ovako dobar forum prestaje sa radom a mislio sam da sam baš napokon našao nešto što je za mene, jer ovde ima za svakoga ponešto.

Pobegoh od fb,tvitera i ostalih sranja
ali nadjoh spas,pronadjoh ćaskanja.

Zalud fb,tviter i svi forumi sveta
ako odu ćaskanja biće prava šteta.

Ne znam ljudi šta tražite, ali jedno znam,biće vam krivo.Ja sam ovde kratko vreme i rekao sam suprugi da će verovatno forum uskoro prestati sa radom,osetio sam to, ne vidim razlog slabe aktivnosti jer ovaj forum je jedan od najnormalnijh do sada na koje sam naišao a tražio sam dosta dugo.

Hvala Stemisu i ostalima koji su barem ponekada reagovali na jedan ili drugi način na moja pisanja.Krivo mi je i žao mi je 😢😭.

Dušan Obradović
I ja sam obrisao Facebook, Instagram i Twitter naloge.

simpleman

Novajlija
Vidim počela aktivnost….ali neće izgleda pomoći.Kao što rekoh forum je fantastičan(barem meni) ali znate li kako je to kada nešto napišeš pa pogledaš sutradan a ono 0 reakcija....pa za dva dana isto pa tri..itd. Prvo sam gledao dali sam nešto lupio pa ostao živ ali nije bilo to u pitanju,pokušavao sam lajkovati u galeriji većinu slika još aktivnih članova ali opet bez reakcija.....sve u svemu ne znam zašto sve to.Dali se neko oseća superioran u nekom smislu ili sl. ne znam ali jedno znam za ovo kratko ali slatko vreme što sam proveo na ovome forumu lepo sam se napričao jedino sa Stemis-om a nekoliko puta je I Anchy reagovala I to je bilans.Pokušao sam i pokrenuti neke već zaboravljenje teme jer osećao sam nekako da se možda bliži kraj ovom forumu.Niko drugi nije kriv ako forum prestane sa radom,niko osim nas samih.Neki će možda reći šta ovaj Dule oće on je isuviše kratko na forumu da bi popovao,možda jesam kratko ali sam i za to kratko vreme shvatio da ovako ne može još dugo,tako da mili i dragi moji posle nekih stvari nema kajanja kaže jedna izreka. Pozdravlja vas sve Dule i ko zna možda još ima nade.

Njavica

Dreamer.
Član
Zapravo meni na ovom forumu reakcije nikad nisu ni bila potrebna stavka, jer se graniči sa fejsbukom i tamošnjim lajkovanjima i ostalo. Na zadatu temu dam svoj komentar ukoliko smatram da treba da komentarišem i da mogu da komentarišem i to je to. Forumi generalno kao pojava na internetu polako odumiru, i drže se onih par najvećih sa ne toliko dobrom ekipom ljudi jer jelte količina je bitna a ne kvalitet pisanja i samih ljudi. Zato mi je ovaj forum negde čuvan kao blago otkako sam došla ovde. Kapiram ja zbog čega ova odluka, samo eto, krivo mi, baš.

simpleman

Novajlija
Sa dužnim poštovanjem @Njavica ali kako da znam da sam dobro I kvalitetno nešto napisao ili započeo neku temu ako nema reakcija tj. eventualno se svodi na 1 reakciju.Lajk ovde na ovom forumu ne bih mogao uporediti sa fb,meni bi iskreno lajk ovde služio kao motivacija jer i to je znak da se nekome dopada ono što si postavio.Ako ništa od toga nije bitno onda isto tako se mogu sam sa sobom dopisivati tj. uzeti svesku i sam sebi pisati i odgovarati.Mišljenja sam da ipak treba dati neki signal makar on bio i negativan jer barem znam da je neko pročitao ovako sve miriše na ignor.Mislim da forumi i jesu za komunikaciju.Ako grešim ispravite me.Eto vidiš kako se lepo može komunicirati preko foruma kada se hoće;).

Njavica

Dreamer.
Član
Haha, Evo ga lajkić. :D Vidiš na tu stranu nikad nisam ni razmišljala, delom sam navikla da ranije nisam imala priliku ni smajliće da koristim a kamoli lajk. A tema, pa nevezano za to lajkovanje, zaživi kada krene lavina komentara. Kao za onu temu Marina Abramović koja me je oduševila različitim mišljenjima.

šufnudla

neprilagođena
Član
Ja mislim da su lajkovanja i hejtovanja prilično uticala na jenjavanje diskusije...generalno, ne samo na ovom forumu. Ljudi su se ulenjili, sve se svede na "da" ili "ne", "volim" ili "ne volim". Za diskusiju je potrebno ono "zašto"(volim ili ne volim to što je neko drugi napisao). I drugo, obamrla je diskusija uopšte u društvu. Nema dijaloga. Javni diskurs je takav. ("nemoj da talasaš"). U najgorem slučaju, kad ima diskusije ona se svodi na "ti ćeš da mi kažeš" i "mnogo si mi ti pametan"...naravno da ljudi gube volju da uopšte iskažu svoje mišljenje. Nema to veze sa ovim forumom nego je nekako postao opšti trend u društvu.
Ako se ne neguje kultura dijaloga, onda on zamre. I to je to, rekla bih.

simpleman

Novajlija
Hvala na lajkicu I evo motivacije da pišem a i sretan sam,ne samo zbog lajkića nego i zbog toga što mogu da se nadovežem.Jooj kako sam sretan zbog lajkića,ajde još jedan i napišem ti pesmu.Inače ovo što mi sada radimo se zove aktivnost na forumu, a zbog neaktivnosti forum inače i prestaje sa radom ali možda ima još nade.Pozdrav svima!

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Pišem pa brišem...
Ne želim da ga ugasim. Ali još manje želim da ga gledam kako zjapi prazan. A budući da pravi samo troškove (pre svega Nidži), prosto se nameće samo jedno rešenje - da makar ostane u lepoj uspomeni.

Znam da ima nas kojima je stalo do foruma. I da želimo da on nastavi sa radom. Ali nema nas mnogo. I bas zato trebamo biti dodatno aktivni. U razumem da dođe do zasićenja, ali ako pogledam unazad, čini se da smo zasićeniji pune dve godine. Naiđe period manje aktivnosti, ali generalno i sami vidite koliko je to slabo.

šufnudla

neprilagođena
Član
@simpleman Ako je tema inspirativna - onda ima i odgovora. Zašto je neophodan lajk?
To je kao, recimo, na portalu N1.... ubiše se "protivnici" da izlupaju minuse, niko ne koristi argumentaciju. Ako se neko ne slaže, onda bih volela znati zašto. Da bi se razvila diskusija moraju da se ili uvedu nove teze ili iznesu kontrateze.
Dijalog se ubija kliktanjem :D

Vrh Dno