Brak bez ljubavi

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.697
Horoskop
Lav
Nekada se govorilo da za brak nije najbitnija ljubav koliko razumevanje, verovalo se da ne morate da budete ludo zaljubljeni da biste ušli u brak, kao i to da će ljubav doći postepeno i s godinama.

Da li zbog toga što se "mora", zato što je dete na putu, ili jednostavno da više ne budu sami, mnogi se odlučuju da kažu sudbonosno "da" i nekome kojeg baš i ne vole. Dovoljno je de je taj neko simpatičan, da imate slične poglede na svet i interesovanja i eto bračne zajednice.

U savremenom zapadnom svetu, skoro 31 odsto muškaraca i 23 odsto žena priznaje da bi ušlo u brak bez ljubavi i s nekim ko ima sve kvalitete koje traže u partneru.

Muškarci su za razliku od žena, skloniji braku s nekim za koga znaju da nije onaj pravi, pokazuje istraživanje američkog portala Match.com u kojem je učestvovalo 5.000 ljudi, piše Daily Mail.

Skoro 21 odsto muškaraca bi se oženilo partnerkom koja ih seksualno ne privlači. Njih 44 odsto bi okončalo vezu zbog lošeg seksa, dok bi isto učinilo 50 posto žena, potvrđuje studija.

Želja za brakom jača je kod muškaraca u 20-ima i 40-ima, nego kod 30-godišnjaka.

Ljudima, izgleda da, najteže pada pomisao da će ceo život biti sami i pod tim pritiskom odlučuju se na brak, pa i brak bez ljubavi.

www.nadlanu.com

Brakovi iz interesa su nazalost poznati.Koji su to jos faktori po vama koji navode ljude na brak,a da nema ljubavi?
Kakav je to zivot u dvoje?
Da li se mozda vremenom ti ljudi i zavole?
Kakvo je vase misljenje o tome?
Pod kojim uslovima bi ste vi sklopili takav brak ?

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
15.643
Horoskop
Ovan
Ja bih pristao jedino da me Monika ne voli, ali da mi daje. ;)
Monika, pristajem bre ba sve!!!! :laugh:

Brak bez ljubavi je moguć ako devojka zatrudni pa... Mrzi me da kucam, jasno je. U svim drugim slučajevima je danas za mene takav brak nemoguć. Mada, postoje i priče da kada se neko dugo zabavlja da se venčaju, jer su eto navika jednom drugom. Uh, kakva greška...
Ne mogu da budem pametan, pa da tvrdim da se u međuvremenu ne mogu zavoleti, ali ako makar nema poštovanja, onda je to košmar, a ne brak.

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.697
Horoskop
Lav
A ne, ne, ne...Ne smem da se slozim da je brak moguc ako se zatrdni i to jos danas? Ja to dozivljavam zaostavsinom zastarelih shvatanja. Dete nikako ne sme biti razlog sklapanja braka ( mislim ako je nezeljeno, druga je stvar ako su oboje bili za, pa ajde da ozvanice da izbegnu birokratske zafrkancije ) i uverena sam da su takvi brakovi losi.

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.376
Horoskop
Lav
Brak bez ljubavi...tu je prisutan i strah da će oboje ostati sami ako se slučajno raziđu, i onda se zbog toga venčaju. Moguće je. A tu su i navike, beba na putu koju oboje žele, u današnje vreme i posmatranje sa ekonomske strane-lakše je plaćati jedan nego dva iznajmljena stana.

Iz današnje perspektive posmatrano, možda bih pristala na takav brak jer ne volim samoću a plašim se i budućnosti...a vremenom..vremenom ljubav zaista dođe ( znam to iz veze koja se tragično završila pre godinu dana).

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
15.643
Horoskop
Ovan
A ne, ne, ne...Ne smem da se slozim da je brak moguc ako se zatrdni i to jos danas? Ja to dozivljavam zaostavsinom zastarelih shvatanja. Dete nikako ne sme biti razlog sklapanja braka ( mislim ako je nezeljeno, druga je stvar ako su oboje bili za, pa ajde da ozvanice da izbegnu birokratske zafrkancije ) i uverena sam da su takvi brakovi losi.
Slažem se sa tobom Anchy, ali takvih brakova i dalje ima.

Ima nešto u tebi

Novajlija
Učlanjen(a)
06.11.2015.
Broj reagovanja
34
Horoskop
Blizanci
Da li poštovanje i razumevanje u jednom desetogodišenjm braku mogu nadoknaditi osjećaj nedostatka ljubavi :(

Beba

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
04.10.2014.
Broj reagovanja
11.250
Horoskop
Ovan
Slažem se i ja, nikako ne mogu! I nemoj molim te da prihvataš sav teret problema na sebe, tako mi deluje...

tamarishka

Vila dobrila
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.01.2010.
Broj reagovanja
455
Horoskop
Vodolija
Ne postoji. Onda nije brak, već neka vrsta ugovora iz ko zna kog razloga.

sovac

kafolenčić
Starosedelac
Učlanjen(a)
08.11.2019.
Broj reagovanja
870
Horoskop
Ovan
brak bez ljubavi u mom slučaju nije nikako moguć...silom da budem sa nekom ženskom osobom nema teorije...ne kapiram ljude koji se odluče da budu sa bilo kim samo zbog stvaranja porodice ili zato što hvataju 'zadnji voz' zbog godina-dobro postoje slučajevi gde se stvarno kasnije u zajedničkom životu zavole ali to je mali procenat slučajeva...

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
13.874
Horoskop
Ribe
Nije silom nego iz interesa, potrebe za sigurnošću, itd. Nekome je to važnije od ljubavi.

Vrh Dno