Bozicne i novogodisnje carolije

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.794
Horoskop
Lav
U naselju Dyker Heights, na jugu Bruklina, tradicionalno od 1894 kuce se 'takmice' u sto boljem ukrasavanju kuca tokom bozicnih i novogodisnjih praznika. U ime toga, redovono se organizuju tursticke ture kroz naselje. Uprkos koroni i ove godine, ture nisu izostale, a vecina kuca se potrudila da ukrasi sto bolje moguce.

IMG-2406.jpg

IMG-2408.jpg

IMG-2410.jpg

IMG-2409.jpg

IMG-2407.jpg

IMG-2417.jpg

Prilozi

• IMG-2419.jpg
    IMG-2419.jpg
    244,1 KB · Pregleda: 2
  • IMG-2418.jpg
    IMG-2418.jpg
    207,4 KB · Pregleda: 2
  • IMG-2416.jpg
    IMG-2416.jpg
    238,7 KB · Pregleda: 2
Poslednja izmena:

sovac

kafolenčić
Starosedelac
Učlanjen(a)
08.11.2019.
Broj reagovanja
1.032
Horoskop
Ovan
pa dobro ovo i nije toliko strašno kao što ima i što može da bude :D

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
14.375
Horoskop
Ribe
Nekada sam volela da okitim kuću (iznutra) za novogodišnje praznike. Bez lampica, ofkors, samo na jelku. Sada mi je mučna ta obaveza, u stvari, nema ničeg novog, godinama jedna te ista velika plastična jelka i isti ukrasi koje svake godine drugačije kombinujem. Ali džaba, mrzim tu plastičnu jelku, mrzim da je raspakujem, sastavljam, širim one grane...pa posle dvadesetak dana opet da je rastavljam, pakujem, uvezujem džakove. Ne samo da je meni mrsko, nego su i deca počela da se užasavaju te obaveze.
Želim pravu, živu jelku koja miriše na borovinu kao što sam imala u detinjstvu. Sa pticama na štipaljki i staklenim kuglama.

Njavica

Dreamer.
Starosedelac
Učlanjen(a)
07.08.2011.
Broj reagovanja
3.613
Horoskop
Devica
Joj baš volim lampice al ovi baš odoše u ludilo.
Ja ko luda za novom godinom, upala sam u euforiju pre mesec dana, čekam vikend da okitim stan, doduše u ovom jednom (aha al se bahatim :D ) nemamo jelku jer nema mesta za istu, al sam našla one trake dugačke od jelke koje obmotam svuda po stanu i tako svuda vise ukrasi. Naravno opet moja opsesija pinterestom, svake godine nađem nešto zanimljivo što mogu da pravim. Da dodam, imam jednog malog pomoćnika za ovaj stan u kom živim pa onda gospođica napravi kako ćemo i gde ćemo sa ukrasima. A kod mog tate, naravno da sam glavna i odgovorna, imam tonu ukrasa od kako sam bila mala i iskreno imaju mi neku sentimentalnu vrednost. Uvek je šarena cela na kraju, nikad nismo kombinovali boje, al kad god završim sa kićenjem nekako mi puno srce što je baš takva, ludo nabacano sa gomilom lampica po njoj.

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.059
Horoskop
Ovan
Ja ću svakako da okitim jelku, ako to deca ne učine. Volim jelku i lampione i sijalice na njoj. <3

šufnudla

neprilagođena
Starosedelac
Učlanjen(a)
26.11.2016.
Broj reagovanja
2.489
Horoskop
Strelac
Posle xy godina imam ponovo poriv da kupim jelkicu (sa korenom). Do sada sam kupovala grane ili venac od borovine, pa napravim nekoliko stonih aranžmana. A sad me baš spopalo da kupim drvce i da ga posle posadim na placu.

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
14.375
Horoskop
Ribe
da ga posle posadim na placu.
Ne sadi na placu, to čas posla poraste 20 metara u vis, pa posle moraš da platiš nekoga da iseče, pa platiš da izvade koren, pa sto muka. Makar nemoj blizu kuće, bar 10 m odmakni. (Ne pitaj kako znam).
Posadi u parku pa nek se gradsko zelenilo zajebava sa njom za par godina. 🙄😂

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.794
Horoskop
Lav
Ovde dve kuće mi izgledaju baš lepo. Volim taj kič. :rolleyes: Zato zimi ne dolazim u Beogradu, plašim se da ne zgotivim Vesića. :D
@Anchy da li neko živi u ovim kućama?

Da, to su jel tradicionalne Bruklinske familije, koje s kolena na koleno prenose tradiciju ukrasavanje. Neki od njih izadju da se pozdrave sa posmatracima/turistickim grupama i svakako sa vodicima.

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.567
Horoskop
Lav
Nedostaje mi prava jelka, imam dve plastične-male, biće možda ukrašene. I pored ove situacije sa koronom, mene drma novogodišnja groznica😊

Sviđaju mi se ove ukrašene kuće, podsetile su me na onog mladića iz Gostivarske ulice koji svake godine ukrašava svoju kuću :)

Evo kako je to izgledalo prošle godine

Vrh Dno