Bitka za Teslu

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Član od
12.02.2009
Reakcije
14.806
Horoskop
Ovan
I dok se na internetu bije bitka čiji je Tesla imam potrebu da naglasim da je umro zaboravljen od svih, u potpunom siromaštvu, u Americi. Šta vi mislite, čiji je Tesla i zašto je toliko (ne)bitno?

Taca

ona, stara
Član od
25.05.2014
Reakcije
13.024
Horoskop
Ribe
Mamin i tatin. Što se tiče nacionalnosti, on je uvek potencirao na srpskom tako da je iluzorno raspravljati o tome. Budale na internetu uvek imaju o čemu da raspravljaju.

Njavica

Dreamer.
Član od
07.08.2011
Reakcije
3.284
Horoskop
Devica
Kapiram da njega nije interesovala nacionalnost i pripadnost, čoveka je koliko znam samo nauka u životu interesovala. A to što se mi po običaju setimo velikih ljudi onda kada umru i kada prođe momenat da smo trebali kao država da ih cenimo i zapravo podržimo to je već druga priča. Pa posle bude ovo svojatanje čiji je.
Ako niste znali i svet je počeo od nas Srba.

šufnudla

neprilagođena
Član od
26.11.2016
Reakcije
2.035
Horoskop
Strelac
To je to. Lepo je Rambo Amadeus nekom prilikom rekao da se "nacionalnost ne vidi iz rezultata krvi".
Mogu ja da se rodim i živim u sred Beograda, a da se osećam kao Tajlanđanka. Na kraju, to je nebitno velikim naučnicima i čudacima kakav je bio Tesla; oni se uglavnom osećaju kao građani sveta (zato i idu tamo gde imaju najbolje uslove da se bave svojim izumima).

Vrh Dno