Anuška i Boki nedostaju forumu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

lasta

Kolonista
Kolonista
Vidim da je danas dolazila. I meni nedostaje, ali... Ja sam je sklonio sa mesta urednika, ona ode na drugi forum gde je moderator i tako... Ovde ima status specijalnog člana. Pomogla mi je kada sam gotovo bio sam na forumu, znam da ju je moja odluka jako razočarala. Stvarno mi je jako žao što nije ovde.
Ti si stvarno strog :) Ne ljuti se ali sam kazes pomogla mi je, sto se vidi po temama po datom trudu, zasto ju onda smaknuh ? Sry znas da kazem sto mislim u ovom slucaju pitam.

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
U redu je što pitaš. :) Duga priča. I totalno bezvezna. Nisam očekivao da će je baš toliko pogoditi to što nije urednik. I ja članove ne cenim po tome da li su urednici ili ne, već po tome šta pišu. Meni to nije važno, i ona zna da ja njen doprinos jako cenim. Veoma. I zato sam joj i dodelio status specijalnog člana, želeći da joj stavim do znanja da znam koliko mi je pomogla. Nije ni prva ni poslednja koja je otišla. Ponekad donosim pogrešne odluke, njen je primer klasičan.

lasta

Kolonista
Kolonista
Gledam dokumentarac o likovima koji su dugo u hr zatvorima i toliko je dobar da sam izgubila reci.

No ne ljuti se, moram da priznam da kako sma vec rekla meni fale ljudi kojih nema i koje nisam znala. Ne znam pricu, no tebe ne bi smjelo dirati sto je ona negdje sto znam, bitno je ono sto tj njen doprinos nje tu, i ne za tebe jer jedinke ne opstaju. Tako niti ti sam na forumu, tako da njen doprinos za sve nas ovde! Vidis mene doista ne zanima ciji je i ko je urednih i ko zna sta na forumu, ovom ili bilo kom drugom. Mene zanima tko sto pise i u cijim temama, recima ja pronadem inspiraciju za pisanje , otvaranje etc.

No, kako zelis Anuska doista fali, ponovicu Boki fali, smile za njih u nadi da se vrne :)

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Pogrešno si me razumela, meni ne smeta što je ona moderator na drugom sajtu, ja joj nisam zabranio da ovde dolazi, naprotiv. :) A da budem poptuno iskren, ovaj forum je toliko mali, da mu osim administratora nijedan urednik nije potreban. A možda ću upravo sve urednike da uklonim, čisto da vidim ko je ovde zbog titula, a ko zato što voli ovaj forum.
A Boki je suspendovan, jer ne volim da dugi pišu da sam rekao ili napisao nešto što nisam. Lično sam mu preko prepiske slao molbe da ostane na forumu (najmanje 3 puta, a nije me udostojio ni odgovora), jer je on želeo otići, jer se sporečkao sa Anchy. Spletkarenja na forumu ne trpim po cenu da ga odmah zatvorim. Imajući u vidu da je o meni pisao neistine, ja sam ga banovao.
A svakome garantujem, da bez obzira da li ima nesuglasice sa nekim od urednika, neće i ne sme da trpi zbog toga posledice, niti ga iko sme na bilo koji način uznemiravati. Ali, takođe, niko ne može da narušava atmosferu na forumu, niti da piše nešto o meni, a da ja to nisam napisao i izjavio. Kritike sam spreman da primim, ali da budu argumentovane, i naravno, najviše volim javne, upravo kao što ti sada pišeš o njihovim nedostajanju forumu. Ja se slažem da nedostaju i rekoh da mi je žao zbog toga.
Znaš, ja na kraju opet nisam zlopamtilo, a anuška mi je svedok, iako je to potpuno suprotnom pravilima, i za Bokija sam joj rekao da se može ponovo registrovati pod drugim nalogom. Svako ima pravo da bira gde će dolaziti, i sve što se tada dešavalo je u principu potpuna glupost. No, neko ima mnogo veliki ego i misli da meni čini uslugu time što dolazi na forum i piše. Ne, meni niko ne čini uslugu, ja forum mogu sutra zatvoriti i nastaviti da živim dalje.
Zbog toga sam u jednom temi i napisao sledeće:
Ovde ste zbog sebe, ovde pišete zato što vi to hoćete, nikoga ne teram da piše za mene, ja od ovog foruma ne hranim porodicu, niti imam ikakve privilegije od njega i nemojte misliti da mi činite ikakvu uslugu time što ovde pišete ili posećujete forum. Radite to samo ako to vama prija, u suprotnom, pogrešan forum ste izabrali.
Koliko sam ja pomogao drugima, naučio ih mnogim stvarima, nikada nisam potencirao, niti ću. Ovo sam samo spomenuo zato što uopšte ne osećam obavezu da nekome nešto dugujem, ne, jer sam deo svog znanja njima preneo. Toliko o tome.

Džudi72

Neobaveštena
Domorodac
Svako od nas koji volimo forume, bira forum na kome će se osećati prijatno. Znam da je Anuška mnogo učinila za ovaj forum i cenim to.
Ovde sam jer mi se forum sviđa, zavolela sam sve vas. Osećam se slobodno na forumu, ne osećam nikakvu negativnu energiju.
Ne bih volela da se zatvori forum, to sam mnogo puta napisala.

Sve šta se ranije dešavalo neću da komentarišem. Stemis je mnogo stvari već objasnio u svom postu.

Iskreno, malo mi je neobično što je otvorena ova tema, jer čini mi se @lasta da nisi bila na forumu kada su ovi forumaši bili aktivni. Ali, ok, svako ima slobodu da otvori temu.

Inače, što se mene tiče, ostajem ovde i bez titule i sa titulom. Svejedno je. Ovo je net i ovo nisu neke prave, životne funkcije. Bar ja tako doživljavam "funkcije" na netu.

Eto toliko od mene.

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Iskreno, malo mi je neobično što je otvorena ova tema, jer čini mi se @lasta da nisi bila na forumu kada su ovi forumaši bili aktivni. Ali, ok, svako ima slobodu da otvori temu.
Temu sam ja otvorio, jer smo o ovome počeli da pišemo u drugoj temi, pa da ne bi mešali babe i žabe, ja sam ove postove odvojio u ovoj temi i dao joj naslov.
Lasta je bila na forumu kada su Anuška i Boki bili ovde aktivni i nije nikakav problem da o svemu pišemo, čak i ako neko pita zašto je uredništvo ili ja uradilo bilo šta, bez obzira da li je tada taj koji pita bio registrovan na forumu ili ne. Nemam potrebe da bilo šta krijem, a uvek osećam potrebu da objasnim zašto sam nešto uradio ili propustio da uradim, jer kao što je i @lasta rekla, forum ne bi postojao da nije članova. I tu je potpuno u pravu i zbog toga i želim da svaki svoj postupak obrazložim zašto je kao takav učinjen. Ponavljam, nisam bezgrešan, i već sam napisao da mi je žao što se sve to izdešavalo i drago mi je, najiskrenije, da neke postupke zajedno proanaliziramo, pa ako se ispostavi da sam ja napravio grešku da je pokušam i ispraviti. Prema tome, unapred se zahvaljajuem svakome ko želi da prodiskutuje o nekim mojim odlukama, radnjame ili neradnjama, kako bi ovaj forum učinili bolji, što je svakako u interesu svih nas. :)
Ako sam admin, nisam najpametniji a imam sva ovlašćenja, te u tom smislu je dobro porazgovarati o mojim postupcima, i ne shvatam ih kao nedobronamerne, već kao konstruktivnu kritiku ili jednostavno, kao pravo svakog člana da zna šta ja kao admin radim. :)

Icy

White Wolfess
Kolonista
Ljudi dolaze i odlaze, sve je to sastavni deo života. Neko ostavi trag po kome ga pamtimo i to je lepo. U ovako maloj zajednici neminovno da se oseti veća bliskost, veća sloboda, da sami sebi damo za pravo... Polazim od sebe. Ne mislim da forum treba da trpi zbog toga. Niti osetim da trpi. Osetim da nekoga nema, nedostaje mi da pročitam redove tog nekog, ali kada shvatim da ih nema, potrudim se da sama ispišem neke koje će neko drugi rado čitati.. Krug života..

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Sve je to deo života, meni mogi članovi nedostaju, ali na žalost, do određenih nesuglasica dolazi, a kada one počnu da se odražavaju na atmosferu na forumu onda moram reagovati.
Inače, ako neko nekoga jednostavno ne gotivi, iskulira njegove postove i to je to. Ponavljam još jednom, dok ja vodim ovaj forum, niko ne sme da bude vređan, niti da se oseća suvišnim. To ja garantujem.

Džudi72

Neobaveštena
Domorodac
Temu sam ja otvorio, jer smo o ovome počeli da pišemo u drugoj temi, pa da ne bi mešali babe i žabe, ja sam ove postove odvojio u ovoj temi i dao joj naslov.
Lasta je bila na forumu kada su Anuška i Boki bili ovde aktivni i nije nikakav problem da o svemu pišemo, čak i ako neko pita zašto je uredništvo ili ja uradilo bilo šta, bez obzira da li je tada taj koji pita bio registrovan na forumu ili ne.
OK, nisam znala. Sve ok.

I u pravu si da se o svemu može diskutovati.

Jova

Suspendovan nalog
Meni Anuska i Boki uopste ne nedostaju jer neznam ko su oni...Nismo nikada komunicirali na Forumu niti preko PP o njima neznam bas nista...:)

Ako nekom nedostaju predpostavljam da su se ovde lepo druzili pa su mogli da izmene i svoje meilove pa da se jave jedno drugome i pitaju zasto ih nema...Ja ovde ne vidjam nekih 10 osoba koje su pre bile aktivne ko zna gde su mozda se jednog dana i vrate...

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Ne branim lastu, ona je samo htela, pretpostavljam, reći da su njih dvoje pokrenuli mnogo dobrih tema, sa čime se ja slažem.
Da, bilo je ovde nekada još dobrih članova, nekima su vrata otvorena, ali nekima iako nisu banovani više nisu, a oni itekako znaju zbog čega, ali kao što sam to već napisao negde: ako ne možete promeniti admina, možete promeniti forum. :)

Sviđa im se: Icy

lasta

Kolonista
Kolonista
Ti si dao odgovor za mene, tj napisao si ono sto bih ja u svoje ime napisala, tako da nema potrebe da se ponavljam :) ;)

lasta

Kolonista
Kolonista
No ja ko ja, sto cu nemam mira a ne mogu da ne kazem sto mislim.

Naime, ja nisam otvorila temu ( na zalost).

Ne nisam bila kada su mnogo bili, ali sam mnoge kojih nema sada, citala. Ne nisam bila s mogima od tada na pp a bome niti od sadasnjim clanova na pp.

Od svijuh mene se dojmio Boki i Anuska. Ima im mnogo vise no evo njih dvoje doista su bili tu kada sam ja krenula s mojim koracima na forumu. Da imam jednu poruku na pp od Bokija i jednu od Anuske, ni manje ni vise. Ne, ne znam tko su i sto su , razmenili smo tri recenice u jednoj poruci. Boki je postavljao teme koje su meni, ponavljam meni interesantne a Anuska je postavila mnogo tema koje su meni davale inspiraciju za pisanje, razmisljanje, ucenje na kraju diskutiranje, debatiranje. I da fali mi, jako mi fali jer tih tema nema vise, nema noviteta. Steta za Anusku!

Džudi, sve i da nemam tu jednu porku u pp ja bih isto ovo napisala, znas li zasto? Jer nisma dosla na forum tj barem moji razlozi nisu da na pp pisem koliko sam kava popila, di sam rodena, kakave me muke muce, tko sam ja i sto sam ja. Dosla sam na FORUM, ljudi FORUM, kojeg je netko napravio, pa kojeg su neki, mnogi stvorili, ti isti ne samo da su ostavili trag nego se koreni dobro drze na njima. Bez njih nebi bilo ovde niti mene niti Vas a bome niti big bosa. Tako da doista nema veze da li sam bila tu kada neki jesu ili nisu. Ljude ovde upoznajem preko slova, reci, recenica. Bili online ili ne. Te recenice me nadahnjuju da i ja ostavim pokoje slovo, da zeljno ocekujem jos koje slovo od njih.
Jova je napisao da mu ne znace jer ne zna tko su oni, ali je zaboravio da nebi znao ni Vas sada da nema NJIH! Ovo je forum a ne stranica za pp upoznavanje. Ne zelim nikog povrediti , uvazite ili ne uvazite moje misljenje.

Icy je napisala divne reci. I divno je navela u ovakvoj maloj zajednici!? Da li je forum mala ili velika zajednica? Ili je negdje pribiljezeno da mora biti odredeni broj ljudi? Vidis, ona je vec dozivjela , obiljezila forum kao malu zajednicu. Ne ja niti ovaj niti bilo koji drugi forum ne dozivljavam kao malu ili veliku zajednicu i niti sam bolja s ovih 6 kojih su tu zadnje vreme, od onih novih sest koji ce tek da stignu ili onih sest kojih nema vise. Forum je zajednica onih od pre, ovih od sad onih kojih tek trebaju da budu dio ove forumske zajednice.

Mene ljudi ne zanima tko je taj administrator, tko je to sto je Anuska bila, tko je zasto dobio ban ili opomenu ili sto. Ne, nisma ja osudivala Stemisove postupke i drago mi je sto je on to razumeo. Ja sma iznjela svoje misljenje , javno rekla tko mi fali i nastala strka. Zasto?

Ja nisam pp tip, neko jeste i to je ok. Ali treba staviti oziljak na one koji ne koriste pp upoznavanje?
Treba ljudima reci dobro dosli pa onda nista vise dok Stemis ne ostavi komentar ili ne stavi likE. Pola tema ako Stemis ne da komentar niko nece komentirati...........

I dalje ne razumijem zasto takvi komentari nakon sto rekoh da nedostaju clanovi kojih vise nema?
Ste vi to svatili kao napad na Stemisa? Ili napad na Vas?
Ne ja sam javno rekla ko mi fali. Ok mozda se to radi na pp, zao mi je sto to nisam shvatila.
Ja postujem Stemisove odluke i nisma ga pitala zasto je neko dobio ban ili zasto ga vise nema, niti budem ikad, ne zanima me.

Nadam se da Boki, Anuska , da Jasna i ona fali, njena vedrina , Anchy i njena ostrina i njena mudrost fale ,u nadi da ce da vide da nekome ipak fale njihova slova pa da ce da se vrate , nekad, pa nastave sa svojim koracima tu.

Dragi ste i vi svi meni tu, ali su mi dragi i oni pre i oni koji tek treba da dodu. I dobrodosli..........u nasu malu zajednicu, dobrodosli da ju povecate i da sa nama delite ono sto se na forumu deli.

Ja razumijem zasto je ovaj forum otvoren, barem smo se raspisali javno ne, a ne samo na pp :)

Poslednja izmena:

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
@lasta moram ti reći samo jedno, pravi si vesnik proljeća. :)
Lepo je imati člana koji napiše nešto ovako, iz srca, svidelo se to drugima ili ne. Meni se dopada, pre svega jer to što si napisala je tačno. I kamo te sreće da je više članova kojima je stalo do ovog foruma, kao što je tebi, i napišeš i sve ono lepo i loše o njemu, jer samo na taj način i ja mogu sagledati stvari iz očiju članova. Neizmerno ti hvala. :)

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Slobodno neka svako napiše ono što misli.
Problem je što svi doživljavaju kritike lično, što ako nešto uradim shvate lično. Sujete je toliko da je to strašno, što me zapravo čudi, jer ovo je virtuelni svet, ovde ne takmičimo ko je pametniji, ovde smo radi druženja i diskusije. I svaki dobronameran komentar, mišljenje, kritika, pohvala, predlog koji će unaprediti forum je dobrodošao.
Naravno, ja sam ovde admin, u kontaktu sam sa mnogim članovima, iako ne idem po drugim forumima često, imam poptuno jasnu sliku gotovo svakog psihološkog profila člana koji se malo duže zadržao na forumu. baš kao što i vi imate moju, pa i ostalih članova ako ste duže na forumu.
Ono što sam ja odlučio je da neke promene na forumu uradim. Prvi će na udaru promena biti urednici, jer me živo zanima koliko su im bitne titule, a koliko forum.
A voleo bih da pročitam i druga mišljenja. Ja moram da priznam da forum fura već 5 godina, i jednostavno nemam energije dovoljno da ga vučem i novim temama, često pokušavam da novootvorenu temu oživim svojim komentarom, i administracijom i raznim podmetanjima koja mi se i dan danas rade, ali neka je svima jasno, da je sve znam, uopšte nisam glup, iako to ponekad želim da tako prikažem. Ovo poslednje se odnosi na bivše članove koji su ostavili korenje na forumu, a sada rovare na svakojake načine, a nisu Anuška i Boki. Ostavite me više na miru, ne bih voleo da se u meni probude zloćudne misli, gadno bi sranje nastalo. Ali znajte jednu stvar. Šta god uradili, ovaj forum neću ugasiti, pa makar na njemu bio sam, kao slepi miš.
@lasta, još jednom VELIKO gracije za iskrenost i pokazanu privrženost forumu.

Džudi72

Neobaveštena
Domorodac
Mislila sam da neću više odgovarati na ovoj temi, ali, kada već pričamo otvoreno i iskreno da kažem šta mislim.

1. Forum postoji radi diskusije. Na forumu se otvaraju teme kako bi se razvila neka diskusija. Većinu tema koju su otvorili Boki i Anuška su kopirani tekstovi. Čak mislim da na nekim temama nisu ni stavljali izvore odakle su uzeli tekstove.
Najiskrenije, teško sam odgovarala na takvim temama jer je problem napisati nešto što već postoji u uvodnom postu sa kojim se npr slažem.
Zato ja nikada nisam bila oduševljena postavljenim temama. Posteri-učesnici treba da pokažu originalnost, da sami smisle i otvore temu, da pišu svojim rečima. Ne volim c/p teme.

2. Stemis, najmanja kritika ako se to može nazvati kritikom - trebao si da skreneš pažnju Anuški kada si video broj otvorenih, a kopiranih tekstova koji su postali teme.
Ne mogu da te kritikujem dalje, kad nemam razlog za to. Zaista o tebi imam najpozitivnije moguće mišljenje i mislim da dobro vodiš ovaj forum.

3. Ovde sam jer VOLIM OVAJ FORUM. Nemam nameru nikada da odem sa njega. Nevažno je da li sam član, VIP, specijalan član ili urednik.
Biću ovde. I nema ljutnje ako više nisam urednik.
Najiskrenije mislim da je ovde potreban jedan, dva admina i urednik koji će pomagati kad se arhiviraju teme, ili kada treba da se neko primi na forum- dešava se da je potrebno odobrenje, ili da se splituje neka tema.

4. Planiram ovih dana da otvorim neke teme, nadam se da će vam biti zanimljive.

5. Toliko od mene. Još jednom, ovde sam jer mi prija forum i društvo. Prija ova pozitiva kojom zrači forum.

Kiss for all!

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Mislim da ćeš odgovarati, ako zato bude potrebe. Čemu ta isključivost? Uostalom, ovde se ne radi o Anuški i Bokiju, ovo je tema posvećena pre svega meni, kao najodgovornijem, ali i vama kao urednicima. Uostalom, članovima treba staviti do znanja da imaju sva prava da postavljaju pitanja, dele kritike, pohvale, daju predloge. Ovaj forum postoji zbog njih, i mi smo urednici zbog njih, to je suština. Mi njima polažemo račun, a ne obratno.
Vezano za teme kopiranja sa drugih sajtova: o tome smo već razgovarali davno, dok je i Anuška bila urednik. I dogovorili se da to više ne radimo. I ona to više nije radila. Sasvim je nešto drugo kada pročitaš neki zanimljiv tekst ili vest, te je sopstvenim rečima napišeš i pokreneš temu, i ona je to posle našeg dogovora tako i radila.
Neke teme je jednostavno i nemoguće ne preslikati sa nekog sajta. Ali, recimo, ja svaku temu pokušam da oživim prvim komentarom, bez obzira da li me ta tema zanima ili ne. Uredniku je osim vođenja računa o poštovanju pravila foruma to jedina obaveza: pospešivanje diskusija.
U svakom slučaju, slažem se da sam joj trebao ranije reći da to ne radi, ali tada sam ja bio sam na forumu i ona je tek došla. Nije znala ništa, polako je sve učila, imala je i volje i strpljenja. Sve je ubrzo naučila, a u početku nije znala ni sliku da postavi na forum. Da, trebao sam joj reći da kopiranje nije dobro, ali nisam imao srca. Em je imala volju, em sam joj izlazio u susret i učio je kako šta da radi, ona početnik, a ja sa jako malo članova koji su tada dolazili nismo gotovo ni otvarali teme. Uostalom, te njene teme su i dovele članove mnoge članove. Sada nema kopiranja, ali gotovo da nema i novih tema. Šta sada?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.