• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Anksioznost i depresija. Trebam li tražiti pomoć?

Dajanicca

Novajlija
Učlanjen(a)
19.11.2021.
Broj reagovanja
0
Horoskop
Ribe
Ljudi meni već 3 mjeseca stalno steže između grudi, bolje i trnu ruke, imam neke strahove, i ko izgubljena sam, ko da ne znam gdje sam. Imala sam puno stresa, tuge. Imam neke misli ružne, nmg se opustiti nikako, i plašim se gužve steže me i dobijem napad panike. Nemam posao ni društvo. Slabo spavam. Šta god vidim i čujem boli me između grudi. I uznemiri me. I dok pričam osjetim ko uzbuđenje, uznemirenost i stezanje između grudi, jezu kroz tijelo. Šetam vani i to je sve. Dva mjeseca već ležim, nije mi ni do čeg. Sve me živcira. Zanosi me u hodu jako već duže. Stalno mislim o ovom strahu i simptomima. Sve pogasim ili odem u sobu jer ne volim ništa da gledam niti slušam. Takođe, plašim se manjeg prostora sva sam koo zombi ko da imam osjećaj derealizacije. Steže me između grudi stalno sam opterećena. I smršala sam 10kg,možda mi je pao imunitet pa mi se ljulja u hodu. Ne mogu se rješit straha i crnih misli svakodnevno, još ako pročitam nešto

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.548
Horoskop
Ovan
Dobrodošla na Ćaskanja. :)
Nadam se da ćeš vrlo brzo prevazići trenutno stanje. Razumem te, i sam sam prolazio kroz slične muke. Potraži pomoć profesionalca, psihijatra.

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.795
Horoskop
Lav
Dobrodošlica i od mene :)

Slažem se sa Stemisom da potražiš pomoć psihijatra. Uput za psihijatra dobijaš od lekara opšte prakse i ukoliko u tvom Domu zdravlja postoji psihijatar najpre idi kod njega.

Imaš od mene punu podršku..i sama sam se dugo borila sa depresijom koja je sada u remisiji, i sa anksioznošću koja se javi ponekad.

Sve najbolje i piši nam kako si :)

Живота

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
28.03.2019.
Broj reagovanja
1.414
Horoskop
Ribe
Ljudi meni već 3 mjeseca stalno steže između grudi, bolje i trnu ruke, imam neke strahove, i ko izgubljena sam, ko da ne znam gdje sam. Imala sam puno stresa, tuge. Imam neke misli ružne, nmg se opustiti nikako, i plašim se gužve steže me i dobijem napad panike. Nemam posao ni društvo. Slabo spavam. Šta god vidim i čujem boli me između grudi. I uznemiri me. I dok pričam osjetim ko uzbuđenje, uznemirenost i stezanje između grudi, jezu kroz tijelo. Šetam vani i to je sve. Dva mjeseca već ležim, nije mi ni do čeg. Sve me živcira. Zanosi me u hodu jako već duže. Stalno mislim o ovom strahu i simptomima. Sve pogasim ili odem u sobu jer ne volim ništa da gledam niti slušam. Takođe, plašim se manjeg prostora sva sam koo zombi ko da imam osjećaj derealizacije. Steže me između grudi stalno sam opterećena. I smršala sam 10kg,možda mi je pao imunitet pa mi se ljulja u hodu. Ne mogu se rješit straha i crnih misli svakodnevno, još ako pročitam nešto
Kod psihića pod hitno, patiš od depresije praćene fobijama. pod hitno se javi psihijatru, veruj mi ja imam iskustva sa tim. Danas postoje vrlo efikasni antidepresivi koji mogu vrlo brzo da te "dovedu u red", nije loše lekove koristiti u kombinaciji sa psihoterapijom. Nemoj da se plašiš, tvoj problem je rešiv samo brzo kreni u akciju. Depresija je izlečiva!

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
15.087
Horoskop
Ribe
Potrebno je samo otići kod psihijatra. Već posle dva do tri dana biće mnogo bolje. Toliko je jednostavno! ❤️

šufnudla

neprilagođena
Starosedelac
Učlanjen(a)
26.11.2016.
Broj reagovanja
2.765
Horoskop
Strelac
Draga Dajanicce, šta je po tvom mišljenju prouzrokovalo ovakvo stanje? Gubitak posla , nemogućnost da se nađe posao? Šta je s prijateljima? Imaš li neki hobi (ili si imala)?

Vrh Dno